אתר ONE – רוב גדול להזזת המשחקים משבת לימי החול

כתבת :אופירה אסייג
אתר: one
תאריך: 1.2.06

רוב גדול להזזת המשחקים משבת לימי החול

לONE נודע שההתארגנות הסודית של הרב מאמו כובשת את ליגת העל חרזי:"החתמתי את כל שחקני מכבי חיפה". נימני: "אני בעד". גם אבי לוזון בתומכים

 

התארגנות חשאית נרקמת בשבועות האחרונים בביתו של הרב רפאל מאמו מקרית אתא היוזמה: העברת משחקי הכדורגל משבת לימי חול, במטרה למנוע חילול שבת.

לONE נודע שהשחקן הוותיק של יעקב שחר, אלון חרזי, הוא אחד המעורבים ביוזמה ואף חתם על מסמך שמוביל לניסיון לגבש כמה שיותר קבוצות ואנשי כדורגל לשמור על קדושת השבת ולשחק כדורגל בימי החול. חרזי אישר את הידיעה על ההתארגנות שתופסת תאוצה והוסיף: "אני אישית החתמתי את כל שחקני מכבי חיפה. כל הישראלים חתמו הזרים לא, כי זה לא מעניין אותם. אני אישית קישרתי את יד ימינו של הרב מאמו לכל קבוצות ליגת העל כדי שיוכל לעשות את מה שהוא פועל למענו. העוזר של מאמו נוסע אישית לכל קבוצה. הוא מנהל איתם מו"מ בניסיון להחתים את כל שחקני ליגת העל. למיטב ידיעתי יש רוב גדול שתומך בהעברת המשחקים משבת לימי החול".

בתשובה לשאלה אם זה באמת יעבוד אמר חרזי: "במצב הנוכחי, רוב המשחקים משוחקים לא בשבת. זה אומר שישי, מוצ"ש וראשון.אז בשביל שלושה משחקים של שבת אפשר להגיע להסדר. אפשר להרכיב נוסחה שתהיה מקובלת על כולם".

ש: מה הקשר שלך לדת?

ת:"אני שומר מסורת, כשרות. אמנם לא דתי הדוק, אבל הרעיון הוא שיוויוני מכמה סיבות שגם חובשי כיפות יגיעו למשחקים. גם כדורגלנים חרדים ישתתפו במשחק עצמו וגם השחקנים ייהנו עם המשפחות בשבת".

ש:יעקב שחר יודע שהחתמת את השחקנים שלו?

ת:"לא..לא עירבתי אותו בנושא. זה שהשחקנים חתמו, לא מבטיח שום דבר. אני אישית לא מערב את יעקב שחר כי אני מאמין שאם כל ליגת העל תחליט, יעקב שחר יידע ראשון".

יש לציין כי הרב מאמו מקורב לשחקני כדורגל רבים והוא גם העניק קמע מיוחד ליניב קטן לפני עוד נודע שמנכ"ל הפועל כפר סבא, גבי קצרה, בשמו של אלי טביב, הצטרף למעוניינים ביוזמה ובשבוע שעבר נעשתה פנייה גם לממלא מקום יו"ר התאחדות לכדורגל, אבי לוזון, המיועד לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל הבא, בבקשה להפגש עם הרב רפאל מאמו ולהצטרף להתארגנות החדשה.

קצרה אישר את הידיעה ואמר לONE :"היה אצלי נציג של הרב רפאל מאמו, הוא בא אלי אישית לכפ"ס וביקש ממני לעזור ולדחוף את משחקי הכדורגל מיום שבת ליום חול. ידוע לי שהרבה מאוד אנשים מעורבים בנושא הזה".

"אני יודע על עמוס ואבי לוזון. על אנשי מכבי חיפה, על אנשים מטעמו של לב לבייב. זו יוזמה שהולכת ומתגבשת וגדלה מיום ליום".

"על פי מיטב הבנתי. מנסים לערב בכירים בהתאחדות לכדורגל כדי שכבר בשנה הבאה המשחקים לא יתקיימו ביום שבת. כמו שזה נראה כרגע, רוב קבוצות ליגת העל תומכות. אם יהיה פה ושם מתנגד. לא תהיה לו ברירה והוא יצטרף להסכים כי יש רוב ברור".

"זה לא סוד שאלי טביב מנסה במשך שנים לא לשחק בשבת. כשהגיע אלי הנציג של הרב שמחנו ואמרנו שאנחנו בפנים".

אבי לוזון, שאמור להתמנות ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אישר אף הוא את הידיעה לONE וציין: "אכן נעשתה אליי פנייה להצטרף לארגון הזה ולהצטרף לרב רפאל מאמו. אני איש מסורתי, אמי דתייה, ואני בטוח לא אתנגד".

יחד עם זאת, צריך לברר ולבדוק את כל ההשלכות להעברת המשחקים משבת לימי חול, עם כל מה שקשור לשידורי טלוויזיה, רייטינג, ופעילות נוער וילדים. זאת יוזמה גדולה, אך מאוד מורכבת שנשמרת בחשאיות זמן רב".

מאמן מכבי פתח תקוה, גיא לוזון אמר למשה לוי: "כולנו נולדנו על המשפט 'שבת של כדורגל' אבל זמנים משתנים. אם זה יצרך לכדורגל אוהדים נוספים במיוחד מהמגזר הדתי אין לי שום בעיה עם זה".

קפטן מכבי תל אביב אבי נמני אמר לאבי סופר: "מתחילת העונה שיחקנו רק משחק אחד בשבת כל היתר היו במוצ"ש או בראשון. לי אין בעיה עם זה. אני בעד מעבר משחקי ליגה לימי חול".

חלוץ בית"ר 014, ליאור אסולין, אמר לחנית אטדגי: "אני חושב שזה צעד מבורך דבר ראשון בגלל הדת. זה יהיה הרבה יותר כיף ונחמד לדעת שלא נעבוד ונשחק בשבת. גם מבחינת המשפחה זה הרבה יותר כיף לבלות את השבת בבית עם האישה והילד. אני חושב שצעד כזה הוא דבר שיהיה טוב לכל הליגה ואני בטוח ששחקנים רבים חושבים בדיוק מה שאני חושב".

לידי ONE הגיע מסמך עליו אמורים שחקני הקבוצות לחתום והוא מופץ בניהן.

במסמך נטען כי את המשחקים יעבירו לימי חול "למען השוויון בין חילונים, דתיים ומסורתיים בראשות הרב הגאון רפאל מאמו".

הרב, כך נאמר במסמך עליו חתמו שחקנים, מקבל עשרות פניות מצד אנשים מסורתיים שרוצים גם להיחשף למשקים שנערכים בשבת.

המסמך פונה לכל יו"ר, בעל קבוצה, שחקן, שופט כל מי שקשור כדי "שישיט יד למען הילדים שרוצים לשחק כדורגל מקצועני ולמען אותם הצופים שרוצים להגיע למגרשים אך אין באפשרותם בגלל השבת".אנשי הרב מאמו טוענים כי המהלך יועיל לאחדות העם וגם לענף הכדורגל עצמו.

 

פורום למען העברת משחקי הכדורגל לימי חול ולמען שוויון בכדורגל

בין חילונים דתיים ומסורתיים בראשות הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א

 כבוד הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א מקרית אתא, מקבל בחודש אלפי אנשים אשר מגיעים אליו מכל רחבי הארץ ומכל גווני הציבור, דתיים וחילונים כאחד.

 זה זמן רב שפונים לכבוד הרב המוני אנשים דתיים ומסרותיים ומבקשים ממנו לפעול למען העברת משחקי הכדורגל לימי חול ולמען יוכלו להגיע למגרשים ולצפות במשחקים.

ובנוסף, יוכלו לשלוח את ילדיהם להתאמן ולשחק בקבוצות הכדורגל בכל הגילאים.

 

אנו מעריכים שבמדינת ישראל ישנן אלפי אנשים ואף יותר אשר מעוניינים במטרות אלו.

ומטרת הפורום הינה לצרף ולהחתים בעלי קבוצות, מאמנים, כדורגלנים, שופטים, ועוד אנשים הקשורים לענף הכדורגל, ואז נוכל להשפיע ביחד כולנו על מקבלי ההחלטות ולפעול למען שוויון בין כולם.

 אנו פונים אלייך יו"ר או בעל קבוצה, מאמן, שחקן, שופט, או כל אדם שקשור לענף הכדורגל הושט ידך למען אותם ילדים אשר ברצונם לשחק כדורגל מקצועני, ולמען אותם צופים אשר רוצים להגיע למגרשים, ולצפות במשחקים, ואין באפשרותם בגלל השבת.

 

אנו מאמינים שצעד זה יכול להועיל רבות למען אחדות העם וכן למען ענף הכדורגל עצמו.

ובעז"ה נעשה ונצליח.