אתר WOL – מלאכים בשמי צפת

נשים ברשת

מאת: אילנית נימני

תאריך: 2.3.10

 לרגל יום המשפחה הצטרפנו לטיול קברי צדיקים, בראשות הגאון המקובל הרב רפאל מאמו. התיקון בקבר אליהו הנביא לא יישכח עוד הרבה שנים.

הרבה שנים חלמתי לעשות את הנסיעה הזו, וכשהיא סוף, סוף הגיעה- היא נגמרה מהר מדי. לא, אני לא מדברת על נסיעת שופינג בניו יורק, או מסע תענוגות בפאריז. אלה בהחלט מטרות ראויות, אבל כשמדברים על מסע של חיים שלמים, מדברים על רוח, ובשביל זה לא צריך לנסוע רחוק. מספיק לעלות לקברי צדיקים בגליל.

בשנים האחרונות יש ביקוש גדול לטיולים לקברי צדיקים, אבל ללא ספק הטיול החווייתי ביותר הוא של המקובל הרב רפאל מאמו, שזכה לכינוי "הרואה" בעקבות סיפורי ניסים שמתפרסמים בכל רחבי הארץ.

הרב מאמו גדל בישיבת "פורת יוסף" בירושלים ונחשב לממשיך דרכו של הרב כדורי. מדי שבוע הוא מקבל בישיבה שלו בקרית אתא למעלה מ-1,500 איש, שמגיעים מכל רחבי הארץ לקבל ברכה ועצה טובה.

"לפני כשנה ביקר אחי בקניון מודיעין במוצ"ש", מספר לירון (שם בדוי), תושב תל אביב. "הוא עלה במדרגות הנעות עד הקומה האחרונה ולפתע תיק של ילדה קטנה נתקע במדרגות. אחי ניסה לחלץ אותה ותוך כדי כך נפל מהמדרגות. הוא הגיע לבית חולים במצב קריטי ללא הכרה. הרופא אמר לנו שהסיכוי שהוא ישרוד קלוש. נסענו בדחיפות לרב מאמו. הוא התרכז לרגע ואמר 'אל תדאגו, הוא יחזיק מעמד וביום ראשון הבא הוא יפתח את עיניו'. זה בדיוק מה שקרה. כשהוא פתח עיניים נסעתי לרב מאמו להודות לו, והוא הבטיח שאחי עוד יקום על הרגליים. עברו כמה ניתוחים מאז, וכל מה שהרב הבטיח התממש בדיוק כפי שאמר".

הנסיעה לקברי הצדיקים יצאה מהרצליה. אחד האנשים המקורבים לרב הוא שימי בקר, תושב הרצליה וכתב ספורט בעברו. הוא פתח את הנסיעה בברכת הדרך ופיזר לכל עבר חיוכים ואנרגיות טובות. "הרב מאמו הוא תופעה ייחודית בנוף הישראלי", אומר בקר, שבשנים האחרונות מלווה את הרב בכל נסיעה חשובה ומפיץ את מעשי הניסים שלו ברבים. "אני לא מכיר הרבה רבנים ומקובלים שמושכים אליהם רבבות של אנשים ומדברים בגובה העיניים לאנשי עסקים בכירים ופשוטי עם. זה סוד הקסם של הרב. הוא נותן לך להרגיש כבר ברגע הראשון שהוא כולו אתך, למרות שבחוץ מחכים עשרות אנשים לברכה. לכל אחד הוא נותן יחס אישי ואמיתי".

המילים החמות של בקר מקבלות משנה תוקף כאשר האוטובוס עוצר ליד מערת אליהו הנביא והקהל מקבל את הרב במחיאות כפיים אדירות. גל של חום עוטף את האנשים שהתקבצו מכל הארץ והרב מאמו מקרין על כולם אנרגיה שמחבקת ומקרבת אותם לשורשים שלהם.

התיקון של הרב מלווה בשתי מתופפות מדהימות שלבושות בלבן ונראות כאילו הגיעו אלינו היישר ממשכן בית המקדש ובלהקת גברים שמתופפים ותוקעים בשופר. משם אנחנו נוסעים לקברו של רבי ישמעאל, הכהן הגדול ומשתתפים בתיקון על הפרנסה. גם כאן מילאו את חלל האוויר קולותיהם השמימיים של חברי הלהקה, שלא השאירו עין אחת יבשה. גם אני פרשתי לפינה בצד ובכיתי מאושר. היה משהו מרהיב במחזה של הרב רוקד עם חסידיו, משהו משחרר. כאילו אבן שישבה על לבי במשך שנים נמוגה ברגע אחד.

השמש השוקעת סימנה את סופו של המסע הקסום. רגע לפני שסיימנו בארוחה כיד המלך , הספקנו עוד לבקר בקבר של בני רבי יוסי, שם נכתב ספר הזוהר, ולהשתתף בתפילה מיוחדת של הרב לתיקון הזוגיות.

חזרתי הביתה באחת בלילה, עייפה מהנסיעה, אבל מלאה באנרגיות וקרובה לאלוקים יותר מאי פעם. אני לא יודעת מה מהתיקונים שהשתתפתי בהם ישפיע על חיי, ואם תהיה לי עכשיו זוגיות יותר טובה, או חשבון בנק יותר מלא, אבל בדבר אחד אני בטוחה: זכיתי לחוויה נדירה של פעם בחיים, ועשיתי את זה בחברה הכי טובה שיכולתי לבחור לעצמי.