גלובס – היוזמה להעברת המשחקים לימי חול

עיתון: גלובוס
תאריך: 1.2.06

היוזמה להעברת משחקי הכדורגל משבת לימי חול תופסת תאוצה נוספת

 

בין התומכים אבי נמני ואלון חרזי. אבי לוזון: אני מסורתי, אך צריך לבדוק את המשמעויות

התארגנות חשאית נרקמת בשבועות האחרונים בביתו של הרב רפאל מאמו מקרית אתא. היוזמה: העברת משחקי הכדורגל משבת לימי חול, במטרה למנוע חילול שבת. נודע שהשחקן הוותיק של יעקב שחר, אלון חרזי, הוא אחד המעורבים ביוזמה ואף חתם על מסמך שמשמעותו לא ברורה אבל כותרתו ניסיון לגבש כמה שיותר קבוצות ואנשי כדורגל לשמור על קדושת השבת ולשחק כדורגל בימי חול. יש לציין, כי הרב מאמו מקורב לשחקני כדורגל רבים והוא גם העניק קמע מיוחד ליניב קטן לפני המראתו לאנגליה כדי להצטרף לווסטהאם. עוד נודע שמנכ"ל הפועל כפר סבא, גבי קצרה, בשמו של אלי טביב, הצטרף למעוניינים ביוזמה ובשבוע שעבר נעשתה פנייה גם למ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, המיועד לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל הבא, בבקשה להיפגש עם הרב רפאל מאמו ולהצטרף להתארגנות החדשה. קצרה אישר את הידיעה ואמר היום: "היה אצלי נציג של הרב רפאל מאמו. הוא בא לי אישית לכפ"ס וביקש ממני לעזור ולדחוף את משחקי הכדורגל מיום שבת ליום חול. ידוע לי שהרבה מאוד אנשים מעורבים בנושא הזה". "אני יודע על עמוס ואבי לוזון. על אנשי מכבי חיפה, על אנשים מטעמו של לב לבייב. זו יוזמה שהולכת ומתגבשת וגדלה מיום ליום", והוא ציין. "על פי מיטב הבנתי, מנסים לערב בכירים בהתאחדות לכדורגל כדי שכבר בשנה הבאה המשחקים לא יתקיימו ביום שבת. כמו שזה נראה כרגע, רוב קבוצות ליגת העל תומכות. אם יהיה פה ושם מתנגד, לא תהיה לו ברירה והוא יצטרך והסכים כי יש רוב ברור". "זה לא סוד שאלי אביב מנסה במשך שנים לא לשחק בשבת. כשהגיע אלי הנציג של הרב שמחנו ואמרנו שאנחנו בפנים", הוא הדגיש. אבי לוזון, שאמור להתמנות ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אישר אף הוא את הידיעה וציין: "אכן נעשתה אלי פנייה להצטרף לארגון הזה ולהצטרף לרב רפאל מאמו. אני איש מסורתי, אמי דתיה, ואני בטוח לא אתנגד".

"יחד עם זאת, צריך לברר ולבדוק את כל ההשלכות להעברת המשחקים משבת לימי חול, עם כל מה שקשור לשידורי הטלוויזיה, רייטינג, ולפעילות נוער וילדים. זאת יוזמה גדולה, אך מאוד מורכבת".

קפטן מכבי ת"א, אבי נמני אמר בתגובה: "מתחילת העונה שיחקנו רק משחק אחד בשבת כל היתר היו במוצ"ש או בראשון. לי אין בעיה עם זה. אני בעד מעבר משחקי ליגה לימי חול".