"זה היה לפני כחמש שנים" מספר שמעון בנימין, בנה של דאלי בנימין, הדוברת גרוזינית בלבד "יום אחד, אמא שלי חזרה מהעבודה תשושה במיוחד והיה לה קשה להזיז את הרגליים והידיים. בהתחלה חשבנו שמדובר בווירוס עונתי והיא הלכה לנוח. הבאנו לה תה למיטה ופינקנו אותה קצת. למחרת היא התעוררה והרגישה עוד יותר רע, התחילו לה כאבים מהצוואר, שירדו והתפשטו בכל הגוף. לקחנו אותה לרופא והוא אמר לנו שכנראה מדובר בווירוס, קצת מנוחה וזה יעבור. עבר חודש – חודשיים והמצב שלה רק החמיר, התעלפויות, הידיים והרגליים שלה נרדמו ומי שראה אותה באותה תקופה ממש נבהל. אפילו פינינו אותה לבית חולים, מספר פעמים, והרופאים כל פעם שיחררו אותה ולא מצאו מה יש לה".

"חבר טוב שלי, סיפר לי על הרב רפאל מאמו ועל הניסים והישועות שהוא עוזר לאנשים. הלכנו, נכנסתי לרב, סיפרתי לו את המצב של אמא שלי. הרב ביקש את שמה של אמא, תאריך לידה ואמר לי "לאמא יש בעיה בחוליות הצוואר, יש לה פריצת דיסק מאוד חמורה, זה נוגע כבר בחוט השדרה ומזה כל ההתקפים שלה. אני רוצה שתביא אותה אלי כמה שיותר מהר". אחרי שבוע חזרתי עם אמא לרב מאמו והוא אמר לה "תראי לי את הצוואר", איך שהוא ראה את הצוואר שלה, הוא אמר "את חייבת לעבור ניתוח כמה שיותר דחוף, המצב שלך לא טוב כלל".

"הרב אמר ניתוח אז עושים ניתוח, אני הולך אחרי הרב בעיניים עצומות. קבענו תור למומחים הכי גדולים לעמוד שידרה צווארי, וקבענו תור לניתוח  בבית חולים אסותא. לפני הניתוח כל הרופאים עשו דיון על המקרה, אחרי שעשו לה סדרת בדיקות, MRI ועוד כל מיני, ואמרו לי שהם רואים שיש לחץ על חוט השדרה, אבל זה לא הסיבה להתקפים, ואני אמרתי להם אם הרב רפאל מאמו אמר, אז עושים ניתוח כמה שיותר דחוף".

"אחרי שבוע אמא נכנסה לניתוח, ואני לא אשכח את המשפט של הרב שאמר לי "שמעון אל תדאג, הרופאים יעבדו למטה והקדוש ברוך הוא, יעבוד למעלה". יצא המנתח מהניתוח ואומר לי כך "שמעון, תדע לך שלאמא היה מזל גדול, הפריצת דיסק הייתה כל כך רצינית שזה ישב לה על חוט השידרה, זה היה יכול לשתק אותה לתמיד, מזל שעשינו את הניתוח הזה". הייתי ממש בהלם, זה בדיוק מה שהרב אמר, עכשיו שאני מספר את זה יש לי צמרמורת".

"כיום אמא בריאה ושלמה, חזרה לעבודה, וממש אישה חדשה. הרב ממש הציל לה את החיים ונתן לנו אמא שעושה לנו את האוכל הכי טעים בעולם".