הגליל – קהל ענק של למעלה מחמשת אלפים איש בהילולה של המקובל הרב רפאל מאמו

עיתון: הגליל
משנת 2005


קהל ענק של למעלה מחמשת אלפים איש בהילולה של המקובל הרב רפאל מאמו


תופעת המקובל הרב רפאל מאמו מקרית אתא שוברת שיאים למעלה מחמשת אלפים איש גדשו ביום שלישי את מתחם החניה בחי פארק של קרית מוצקין גדי להשתתף בהילולה המסורתית שמקיים הרב מידי שנה. בין המשתתפים בתיקונים השונים, בברכות, ובתקיעות השופר היו חילונים רבים, עולים חדשים, ואנשי ציבור רבים מכל הארץ. הרב הגיע קצת אחרי השעה שמונה בליווי של עשרה מאבטחים שעשו סביבו מעטפת למען יוכלו להגיע דרך הקהל לבימת הכבוד. הרב פתח בדברים ואמר שהוא מודה לראש העיר חיים צורי על שנתן את חסותו לערב זה וכן למנכ"ל העירייה מר רוסנק ולשאר המתנדבים שעמלו חודשים רבים למען אירוע זה. הרב הוסיף ואמר שהוא שמח שאלפים רבים מכל רחבי הארץ הגיעו לערב קדוש זה והוא מייחד את הערב הזה לאחדותו של עם ישראל, חילוניים ודתיים כאחד, הרב עוד אמר שבעת משבר שהעם נמצא בו, חייבים להתאחד יחדיו כל חלקי העם למרות המחלוקות הקשות, הרב הודה לכל חברי הפורום של מרכז הליכוד הפועלים למען שכבות המצוקה בישראל, על המאמץ הגדול להגדיל ולפתח את הפורום[שמונה כרגע למעלה משלוש מאות חברים] וביחד אמר, נשפיע על מקבלי ההחלטות בממשלה, לטפל ולדאוג לשכבות המצוקה בישראל, הרב קרא לכל שרי הממשלה לבטל את כל הגזרות הקשות שמרעות עם הציבור החלש.
בהמשך הערב הגדול ערך הרב ארבע תיקונים בליווי תקיעות שופר, תיקון לפרנסה, לזיווג, ילודה, ורפואה, בליווי אדיר של האלפים ששרו עימו. ליוו את הרב להקת מתופפים והזמר המפורסם אלי לוזון. השירה האדירה של הקהל עם הרב הגיעה עד למרחקים, רבים ועשרות קילומטרים מחוץ למתחם החי פארק שמעו את ההד הגדול של הקהל.
נותן החסות לערב ראש עיריית קריית מוצקין מר חיים צורי ברך את כבוד הרב ואיחל בריאות ואריכות ימים לכל הקהל. אורחי הכבוד שהגיעו היו שר החקלאות ישראל כץ שברך את הרב על פועלו הרב למען עם ישראל וכן הוסיף שהוא המום ומופתע מהקהל העצום אשר הגיע לערב.

 

סגן השר לביטחון הפנים מר יעקב אדרי "אני מופתע מהאירוע האדיר הזה של קהל רב מאוד אשר מוכיח שמדובר ברב מיוחד, ואשריכם שזכיתם להגיע לערב גדול כזה". ח"כ אהוד יתום אמר:"אני שמח לכבד את כבוד הרב ולברך את כל הקהל הקדוש הזה וזה זכות גדולה להיות כאן. ח"כ מיכאל גורולובסקי אמר הרב מאמו זו תופעה מיוחדת רב צעיר שבעייני הוא איש מיוחד שדואג לקירוב לבבות במדינה, מושך אליו אנשים מכל שכבות האוכלוסייה. חילוניים,דתיים, עולים חדשים ועוד, אני מברך את הרב שימשיך ויעלה מעלה מעלה לקרב בין על קצוות העם, באירוע השתתפו ראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ, שמואל סיסו ראש עיריית קריית ביאליק רפי ורטהיים, ראש עיריית נהריה, רון פרומר שבקרוב יש לו בחירות חוזרות לראשות העיר, ראש עיריית מגדל העמק מר אלי ברדה וראשי ערים נוספים מכל רחבי הארץ מנ"כלים וחברי מועצה, כמו כן השתתפו מעל ל200 חברי מרכז ליכוד השותפים בפורום למען העניים בישראל שהקים עוזרו של הרב מר משה שהרבני. יש לציין ששרים וח"כים רבים צלצלו לעוזר הרב להתנצל על שלא יוכלו להגיע בשל אירועים אחרים ונראה שהם מרגישים את הכוח הטמון בפורום, למרות שהרב הכריז שהפורום הוקם אך ורק למען שכבות המצוקה בישראל והוא לא מתכוון להתערב בעניינים הפנימיים של סייעת הליכוד. בסיום הערב עטו על בימת הרב מאות אנשים שביקשו לקבל ברכות, והרב ישב דקות ארוכות בסבלנות וברך כל אחד ואחת. היה קושי רב לחלץ את הרב בסוף הערב מאהבת הקהל בדרך לרכבו, מעטפת של שומרים רבים גוננה על הרב עד שהגיע לרכבו ויצא ממתחם החי פארק. יש לציין שההכנות לערב מורכב זה נערכו חודשים רבים, הן מבחינת אישורי המשטרה והשב"כ, והן מבחינת סידורי האבטחה במקום. לכן היה קושי רב להיערך לכמויות האדירות של חברת הקייטרינג "היכלי לוי" שהגיעו מחצור עם עשרות משאיות קירור מלאות במזון ומלצרים רבים. לאחר שהרב יצא, עטו האנשים על שולחנו של הרב ולקחו מהפירות והלחמניות שבהם נגע הרב עם אמונה רבה שזה יביא ברכה לביתם.