הרב מאמו לוקח אליפות

עיתון: ידיעות אחרונות
תאריך:  20.5.2010
כותב: עמיר פלג

הרב מאמו לוקח אליפות

עד השבוע לא היה לי ספק מי צריך להיבחר למאמן העונה. אלא שאז בא אלי גוטמן, ובכנות ראויה לציון גילה שהקרדיט בכלל לא מגיע לו. זה הכל בזכות הרב המקובל רפאל מאמו, שהגברת גוטמן הלכה לקבל את ברכתו, ובמהלך משחק האליפות הדליקה נרות והתפללה בבית כהנחייתו.

ספורטאים שמודים לבורא עולם על הצלחות זה טבעי ומובן. גם מסי, רונאלדו וקאקה מצביעים לשמיים אחרי שהם כובשים. אבל הם לא זקוקים לתיווך של רבנים, צדיקים ומקובלים.

אלא שיש כאן סוגיה בעייתית הרבה יותר, שמכבי חיפה חייבים לתת עליה את הדעת. אחד מלקוחותיו הנאמנים של הרב מאמו הוא אלון חרזי. כיצד ייתכן שהסקאוט הראשי של המועדון, בשבוע קריטי שכזה, לא עלה על הקשר הקטלני בין כבוד הרב למאמנה של היריבה המושבעת?

ולא רק הוא. גם הקפטן יניב קטן, מלך השערים שלומי ארבייטמן ואפילו המאמן אלישע לוי נוהגים להתייעץ עם אותו רב! האם גם להם הוא הציע להדליק נרות כסגולה לזכייה באליפות? זה מקובל שאותו מקובל יסייע לשני מחנות שנאבקים על אותו תואר? על סוכנים כפולים כבר שמענו, אבל מקובלים כפולים?

ועד שנקבל תשובות לקושיות השמימיות הללו, מן הראוי שאוהדי הפועל ת"א יזכרו שעם כל הכבוד לוורמוט ושכטר, את התואר הזה הם חייבים לרב, שעלה השבוע לדרגת רב-אלוף.