הרב מאמו 11 קבוצות – מתוך ידיעות אחרונות

עיתון: ידיעות אחרונות :כותרת
תאריך: 21.3.06
כותב: גידי ליפקין

11 קבוצות בליגת העל תומכות בהעברת משחקי הכדורגל לימי חול ומוצ"ש

 

את המהלך מוביל המקובל מקריית אתא, הרב רפאל מאמו, שקיבל אתמול גם את תמיכת יו"ר בני סכנין, מאזן גנאיים. הרב מאמו מקווה שביטול המשחקים בשבתות יאפשר גם לציבור הדתי להשתתף בהימורי הטוטו, מה שעשוי להגדיל את הקצבות לקבוצות. רק הנהלת מכבי חיפה טרם נתנה את הסכמתה. המנכ"'ל צ'יזי'ק: עקרונית אין לנו בעיה, אבל צריכים לקיים דיון". מאמו "בקרוב נוכל לחולל את המהפכה".

 

11 קבוצות מליגת העל בעד העברת המשחקים משבת

אתמול הצטרף לתומכים מאזן גנאיים נפגש עם יוזם המהלך, הרב רפאל מאמו רק מכבי חיפה עדיין מתלבטת.

העברת משקי הכדורגל משבת לימי החול תופסת תאוצה וזוכה לתמיכה רחבה. 11 מקבוצות ליגת העל הביעו את תמיכתן בהעברת המשחקים, ורק עמדתה של הנהלת מכבי חיפה עדיין לא ברורה, למרות שרוב שחקניה חתמו על העצומה.

מהלך זה עשוי להגדיל את תקציבי הקבוצות, מכיוון שאם היוזמה תמומש עשויים גדולי התורה להוציא פסיקה שתתיר לציבור הדתי למלא טופסי טוטו. בראש הפורום למען שוויון בכדורגל בין חילוניים, דתיים ומסורתיים עומד הרב המקובל רפאל מאמו מקריית אתא, שנפגש אתמול עם יו"ר בני סכנין מאז גנאיים וקיבל את תמיכתו למהלך. במהלך החודש האחרון שוחחו הרב מאמו ועוזרו הרב משה שהרבני עם כל בעלי קבוצות ליגת העל ונציגהן, שהביעו את תמיכתם בהעברת המשחקים לימי החול. בהפועל ת"א עדיין ממתינים לראות מה יקרה עם הקבוצה בעונה הבאה, אבל מהנהלה נמסר אתמול: "אין סיבה שלא נתמוך בעניין. כאשר הכל ייסגר אצלנו, נסגור את העניין באופן רשמי". בימים האלה מתחילים ראשי הפורום לערוך סבב שיחות גם עם הקבוצות בליגה הלאומית והארצית, וגם שם יש תמיכה גורפת להעברת המשחקים.

 

מגן מכבי חיפה והנבחרת אלון חרזי, אחד הפעילים המרכזיים בפורום, החתים את רוב שחקני קבוצתו, אבל עמדת ההנהלה עדיין לא ברורה. המנכ"ל איתר ציז'יק:"בעיקרון אין סיבה שלא נתמוך, אבל אנחנו צריכים עדיין לקיים דיון בנושא. בחורף אין בעיה להעביר את המשחקים למוצאי שבת, אבל בקיץ יש בעיה ואין לי פתרון לכך".

 

אחרי שהתמיכה תהיה גורפת מתכוון הפורום לקיים פגישה עם ראשי ההתאחדות לכדורגל כדי לנסות לקדם את העניין הלכה למעשה. היו"ר איצ'בה מנחם אמר אתמול:"כשיפנו אלי אוכל להביע את עמדתי". במקביל פועל הפורום גם במישור הדתי. כיום לא מורשה הציבור הדתי, עקב פסק הלכה, למלא טופסי טוטו למיניהם. אם המשחקים אכן יועברו לימי חול יבקש הפורום מגדולי הרבנים, שיעניקו אישור למלא טוטו. אתמול נפגש הרב מאמו עם הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, והרושם שעלה מהפגישה הוא שיש נכונות מצד גדולי הרבנים לשנות את פסק ההלכה, מה שאומר הכנסה משמעותית נוספת לטוטו ולקבוצות. הרב מאמו אמר אתמול: "בתחילת הפעילות לא ציפיתי שנקבל תמיכה כה גדולה. אין פה רק עניין דתי. גם גנאיים אמר לי בפגישה שקיימנו שהוא היה מעדיף לבלות שבתות עם אשתו והמשפחה. אני מאוד אופטימי שעבר בקרוב נוכל לחולל את המהפכה".