יכולותיו של הרב רפאל מאמו הם בלתי נגמרות וכל פעם הוא מצליח להדהים את הבאים לבקרו בניסים ונפלאות חדשים, קטנים וגדולים. אור היה בחור חילוני נורמטיבי, עד שיום אחד החל לחזור בתשובה, רק שאור הסתנוור מאורה של תורה, והתשובה שלו הייתה קיצונית, כאשר אור בחר ללכת למקומות לא טובים, שלא עשו טוב, לא לו, ולא למשפחתו.

גיסתו ואימו, החליטו יום אחד ללכת ולהתייעץ עם הרב רפאל מאמו בנושאים אישיים ורצו שגם אור יצטרף אליהם על מנת שהרב מאמו יראה לו את היופי והאור של התשובה. אור הסיע את אמו וגיסתו לרב, אך סרב בתוקף להיכנס ולפגוש ברב, ואף התעקש להישאר ברכב, כאשר הוא מודיע לאימו וגיסתו בצורה נחרצת "אני נשאר באוטו לישון, תעירו אותי שתסיימו" אמר, נעל את הרכב וכיבה את הטלפון.

שתי האחיות נכנסו לרב מאמו והרב פנה לאימו של אור "למה את עצובה?"

סיפרה, אימו של אור את הסיפור של אור, איך הגיע עד לרב, אך מסרב להיכנס ולפגושו. אמרה לה הרב "הסירי כאב ודאגה מליבך, עוד שתי דקות, יבוא אור ויכנס בדלתי".

"אני ממש לא רציתי בהתחלה להיכנס" מספר ליאור "הייתי עייף, אחרי שאמי ואחותה נכנסו לרב, הנחתי את ראשי ועצמתי את עיניי, פתאום הרגשתי יד שמנערת ומאירה אותי והיה לי דחף אדיר לבוא להיכנס לרב. זה היה מעין דחיפה בלתי מוסברת לבוא ולראות מי זה ומה זה הרב מאמו. כאשר נכנסתי לרב ראיתי את התרגשות ותדהמה על פניהם של אמי ואחותה. בהתחלה לא הבנתי למה? ומה קרה? ואז הן סיפרו לי את מה שהרב אמר, רק לפני רגע. הרב, באותו הזמן ישב וחייך אלי בנעימות, ואחרי ששמעתי את אמי ואחותה שדיברו בהתלהבות, התקרבתי אל הרב והוא נתן לי ברכה".

"כאשר שמעתי את הדפיקה בדלת" מספרת גיסתו של אור "חשבתי שרוצים לזרז אותנו, אבל כאשר עוזר הרב פתח את הדלת וראיתי את אור עומד בפתח, פשוט נגמרו לי המילים. איך הרב יכול היה לדעת דבר שכזה? זה ממש נס  מה שקרה שם, רק רב כמו הרב מאמו יכול היה להגיד ולבצע מעשה ניסים שכזה. עד עכשיו כאשר אני נזכרת בזה, או כאשר אני פוגשת את אור, עוברת לי צמרמורת בכל הגוף".