חיפה והצפון – נתניהו ביטל את ביקורו בחצרו של הרב מאמו

עיתון : חיפה והצפון
כתב : איל מויאל
משנת 2005

נתניהו ביטל את ביקורו בחצרו של הרב מאמו

ח"כ בנימין נתניהו היה אמור להגיע השבוע לפגישה עם הרב המקובל רפאל מאמו. כשעתיים לפני מועד הפגישה הודיעו יועציו של נתניהו לאנשי חצרו של הרב כי נתניהו לא יגיע מאחר שדבר הפגישה דלף לתקשורת


ח"כ בנימין נתניהו היה אמור להגיע ביום שני בערב לביקור בחצרו של הרב המקובל מקרית אתא, רפאל מאמו, כשבמהלך הביקור תוכננה פגישה אישית בין הרב לנתניהו. אנשי חצרו של הרב נערכו לביקור, אך כשעתיים לפני המועד שנקבע התקשרו יועציו של נתניהו לעוזרו של הרב, משה שהרבני, וביקשו לבטל את הביקור. היועצים תירצו את הביטול בכך שהעניין דלף לתקשורת.

כפי שפורסם כאן בשבוע שעב, הרב מאמו הקים פורום חברתי של חברי מרכז הליכוד למען שכבות המצוקה. בעקבות הקמת הפורום שאליו הצתרפו מאות חברי מרכז מרחבי הארץ כולל ראשי סניפים,ראשי ערים וסגניהם חברי מועצות ועוד, גברה מאוד השפעתו של הרב בתוך תנועת הליכוד, ועשרות בכירים מהליכוד החלו לפקוד את ביתו הזמן האחרון. הרב הצהיר לא אחת שאין בכוונתו להתעסק בפוליטיקה, וכל מטרת הפורום הוא לעזור לשכבות החלשות בחברה שנפגעו קשות בשנים האחרונות. שהרבני אומר" נתניהו היה אמור להגיע אל הרב על מנת לקבל את ברכתו ולבקש את תמיכת הפורום שברשות הרב בו. מידע שדלף לאמצעי התקשורת, גרם לכך שהגיעו להית הרב נציגים רבים של התקשורת, דבר שגרם לביטול הביקור בהסכמה הדדית בין הרב לנתניהו". שהרבני מבקש לציין שהמידע על הפגישה לא דלף מחצרו של הרב. לדבריו, ביטול הפגישה נקבע בהסכמת שני הצדדים. "דלתו של הרב תמיד פתוחה" הוא אומר, "לראשי המדינה ולדלי העם הצורה שווה. הרב לא כועס על נתניהו ונקבע שהוא {נתניהו] יגיע אל הרב במועד אחר". שהרבני אמר כי "הרב אינו מתעסק בפוליטיקה ובמריבות הפנמיות בליכוד, מטרת הפורום שהקים הרב לעזור לעניים ולהשפיע על מקבלי ההחלטות במדינה שיעזרו ויתמכו בשכבות החלשות. כל אדם שרוצה לקבל ברכה מהרב יכול להגיע ולא משנה באיזה מפלגה פוליטית הוא תומך". שהרבני הוסיף כי ביום שלישי תתקיים הילולה לכבודו של הרב בחי פארק בקרית מוצקין בהשתתפות של שרים ח"כים,ראשי ערים ומעצות ועוד מאות חברי מרכז ואלפי אזרחים שיגיעו על מנת לקבל את ברכתו של הרב.