ידיעות אחרונות – הוקם פורום להעברת משחקי הכדורגל משבתות לימי חול

עיתון: ידיעות אחרונות
תאריך: 12.1.06
כתב:גידי ליפקין

 

הוקם פורום להעברת משחקי הכדורגל משבתות לימי חול

 

 הפורום נוסד ע"י הרב המקובל רפאל מאמו, ובין הפעילים המרכזיים יהיו אלון חרזי, לירן שטראובר ועוזרו של הרב, משה שהרבני

הרב המקובל רפאל מאמו מקריית אתא הקים פורום למען העברת משחקי הכדורגל לימי חול ולמען שוויון בכדורגל בין חילוניים, דתיים ומסורתיים. את הפורום ינהלו מגן מכבי חיפה והנבחרת, אלון חרזי, ועוזרו של הרב, משה שהרבני, ששיחק בעבר בכדורגל.

 הרב מאמו מקבל מדי חודש אלפי אנשים, וחצרו נחשבת לאחת הגדולות בארץ. בין המבקרים גם פוליטיקאים רבים ובניהם בנימין נתניהו, עוזי לנדאו ולימור לבנת.

 חלוץ ווסטהרם הטרי, יניב קטן, התייעץ בשנה האחרונה עם הרב מאמו וקיבל ממנו את ברכת הדרך לחתום בקבוצה האנגלית. לפני שנסע קיבל קטן קמע מיוחד מהרב ולקי עימו קמע כזה גם עבור חברו לקבוצה, יוסי בניון. בשבוע האחרון ביקרו בשבוע האחרון ביקרו את הרב שחקניה הצעירים של מכבי חיפה תום אלמדון ועדן בן בסט שקיבלו ממנו תליון.

 אל הרב הגיעו פניות רבות מאוהדי כדורגל דתיים ומסורתיים, שביקשו ממנו לפעול למען הזזת המשחקים לימי חול, ובעקבותיהן הוא החליט להקים את הפורום. משה שהרבני, שהיה שחקן כדורגל, ואלון חרזי החליאו להירתם למשימה ולעזור לרב מאמו. חרזי סיפר לרב כי כאבא לילדים הוא היה רוצה להיות בשבתות איתם ולא במשחקים.

 שהרבני וחזרי מתחילים להחתים שחקנים בליגת העל, בעלי קבוצות, מאמנים ושופטים על טופס ,,המאשר את השתתפותי ותמיכתי בפורום למען העברת משחקי הכדורגל לימי חול". בתוכנית גם הקמת מינהלת בה יהיו חברים שני שחקנים מכל קבוצה בליגת העל. אחד החותמים הראשונים היה שוער מכבי ת"א, לירן שטראובר, שאמור להיות חבר במינהלת. שטראובר ביקר השבוע אצל הרב מאמו יחד עם חברתו, ח"כ ענבל גבריאלי, שהגיעה עם אמה ואחותה. בניון וקטן יהיו נציגי השחקנים מחו"ל במינהלת. הרב מאמו אמר: ,,אנו מעריכים שישנם אלפי צופים שרוצים להגיע למגרשים ולצפות במשחקים, ואלפי ילדים שרוצים לשחק בקבוצות מסודרות ואלי להגיע לקריירה

 

מקצועית, ואין אנו רואים כל סיבה או כל קושי למנוע זאת מהם".שהרבני מתכוון להתחיל בשבוע הבא לעבור בין הקבוצות ולהחתים שחקנים ואנשי כדורגל על טופס התמיכה בהעברת המשחקים לימי חול: ,,לפי הבדיקה שעשיתי, אני בטוח שלפחות 70 אחוז מהעוסקים בענף יתמכו בצעד הזה".

 בשלב הבא מתוכננת פנייה לערוצי הטלוויזיה, להתאחדות ולפוליטיקאים.