ידיעות אחרונות – עשה לך רב

שם העיתון: ספורט ידיעות אחרונות
שם הכתב: איתן קליגמן
תאירך: יום חמישי, ט' באלול תש"ע 19.9.2010

עשה לך רב

בחדר הקטן שברחוב טרומפלדור בקרית אתא, בישיבת "שערי יהודה", קשה היה שלא להתרגש מהמפגש בין הרב המכונה "הרואה", הרב רפאל מאמו שליט"א, לבין קשרה של הפועל חיפה, יוסי דורה, המכונה בפי חבריו לקבוצה "הגרזן". דורה לא מספיק ללטף את ידו של הרב שיושב בכיסא מרופד, מביט בעיניו בהשתאות לברר איתו מה יהיה בעונה שבפתח.

דורה הצנום והקשוח על המגרש יושב מבויש, מסמיק, מבקש לנשק את ידיו של הרב ולקבל ברכה. עוד יותר חשוב לו לדעת מה יקרה השנה בקבוצה, האם יזכה לדקות משחק, האם ימשיך להיות בורג חשוב. הרב מאמו, שאליו מגיעים פוליטיקאים, רופאים ואנשי עסקים להתייעצות כלכליות והשקעות, ומצעד של מאמנים וכדורגלנים, לא ממש מתרשם מהלחץ בו מצוי דורה הצעיר.

"ראה", הוא אומר לדורה שבקושי נושם, "השנה הזו אתה תמשיך לבלום, בעצם השנה אתה בגיל 28, אבא טרי, תתחיל לפרוח יוסי, תהיה לך עונה מצוינת, באשר לקבוצה שלך אני לא ממש בטוח"…

דורה מקבל מהרב קמע וברכות ודואג בעיקר לקבוצתו. הוא רוצה להבין מה יקרה להפועל חיפה. הרב מאמו מחייך ומנסה להתחמק באלגנטיות: "צריכים להתחיל לשחק כבר בימי חול, אני פועל עם יו"ר ההתאחדות אבי לוזון לשינוי ימי ושעות המשחקים. אני מבטיח לך יוסי, אנחנו במהלכים מתקדמים. אתה כשרוני מאוד, איש אמיתי, אתה תצליח מאוד העונה, תמשיך להתאמן קשה כמו שאתה יודע ואז גם יגיעו התוצאות. הכל יגיע רק בעבודה קשה".

אנחנו עומדים לצאת מהחדר של הרב מאמו, בחוץ התור ארוך מאוד. דורה מחויך, מרגיש שהרב הבטיח לו עונה טובה ומסביר למי שממתין בחוץ: "חכו בסבלנות, הכל יסתדר בסופו של דבר, תקבלו ברכה טובה והכל יהיה בסדר". ואז נשמע צלצול טלפון אצל יועצו הקרוב של הרב, משה שהרבני. על הקו טוטו תמוז, שמבקש לדעת איפה לחתום.