ידיעות המיפרץ – החי פארק: 5000 איש בהילולה השנתית של הרב מאמו מקרית אתא

עיתון: ידיעות המיפרץ
כתב : נדב מיואסט

החי פארק: 5000 איש בהילולה השנתית של הרב מאמו מקרית אתא


נרות ומזוזה ב2600 שקל, ולחמניות מבורכות, שהרב נגע בהן

צורי, ורטהיים, סיסו, יתום, גורולובסקי, אדרי, פרומר(רשימה חלקית). שרים וח"כים שלא הגיעו, התקשרו להתנצל. פיל קולינס? תשאלו את הרב מאמו איך מפיקים אירוע גרנדיוזי בקריות. ומתרימים לא מעט כסף.


תופעת המקובל, הרב רפאל מאמו מקרית אתא, שוברת שיאים: יותר מ5000 איש גדשו ביום שלישי את מתחם החנייה בחי פארק בקרית מוצקין, כדי להשתתף בהילולה המסורתית שמקיים הרב מדי שנה. בין האורחים שהשתתפו בתיקונים השונים, בברכות, בתקיעות השופר ובמכירות הפומביות של היין לקידוש, הנרות המבורכים והמזוזות הכשרות, היו חילוניים רבים, עולים חדשים, ראשי ערים מכל הקריות והצפון, חברי כנסת ועוד. האירוע נפתח קצת אחרי השעה 22:00, לאחר שבמקום היו כבר כ4000 מאמינים, עם הגעתו של הרב מאמו למתחם. ראשון המברכים היה ראש הכיר המארח, חיים צורי, שאיחל בריאות ואריכות ימים לכל הקהל.הרב מאמו ביקש להודות לצורי ולמנכ"ל העירייה, נח רוסנק, על העזרה, ולעובדי העירייה שסחבו במשך כל שעות הבוקר שולחנות ומחסומים כדי להכין את המקום לקהל הרב. הדובר הבא היה ח"כ אהוד יתום: "לפנינו אדם שעושה למען הקהילה ולא למען עצמו. הרב מאמו אדם גדול. מגיע לו האמון שלכם. אני רואצה לברך אותו ואת עוזרו, משה שהרבני, שהשקיע בערב הזה מאמצים רבים".


בשלב הזה ביקש הרב לברך את "ראש עיריית נהריה בעבר, בהווה ובעתיד, רון פרומר. שיהיו בשורות טובות ב6 בדצמבר, ביום הבחירות החוזרות בנהריה". פרומר הודה לרב: "הרב מלווה אותי שנתיים, והרבה זכותו אני ואנשי הצלחנו המשהו שאף אחד לא האמין שנעשה בנהריה. אני מקווה שנצליח, ביחד איתו ועם תושבי העיר, עוד הרבה שנים".מתקין אישית


בין הנאומים לתיקונים של רפואה,זיווג, פרנסה טובה וילודה, ערף הרב מכירה פומבית של נרות ומזוזות מבורכים. את המזוזות הבטיח הרב להגיע להתקין בעצמו בבית הרוכש, שישלם עבור המזוזה סכום נכבד של 2600 שקל, תרומה לישיבת הרב. דווקא בדבקות אלו מצא צורי לנכון לענות לטלפון ולנהל שיחה, כשהוא יושב על הבמה בצמוד לרב. בינתיים היה זה חברו, נתן פיקהולץ, שביקש לרכוש נר ב2500 שקל, כתמורה הבאה, בעזרת השם, נביא לכאן רבבה. זו תהיה מסורת", והושיט לעברו את המיקרופון. צורי נראה נבוך משהו ומיהר להבטיח "בעזרת השם". רפי ורטהיים, שהגיע למקום ותפס את הכיסא של צורי, התעקש לעלות לברך עם ציטוטים מהתנ"ך, למרות שאנשי הרב ביקשו שלא להעלות את ראש הערים. ואז הגיע החלק השמח של ההילולה. הרב החל לשיר, וקהל האלפים חזר אחריו על מנת לפתוח את שערי שמיים. שירי ראש השנה ויום כיפורים מבתי הכנסת כבשו את הקהל. אחר כך כשהרגיש הרב שאלוהים שומע אותו, הוא עבר לתיקונים בשבילם הגיע הקהל הרב, לצד תקיעות השופר ולהקת המתופפים. בסיום הערב עטו על בימת הרב עשרות נשים, שביקשו לקבל ברכות, והרב ישב דקות ארוכות בסבלנות ובירך כל אחת ואחת. כשעזב את המקום, בליווי פמלייתו, מיהרו הנשים לקחת מהלחמניות המבורכות מהם אכל הרב. שרים רבים צילצלו לעוזר הרב, משה שהרבני, להתנצל על שלא יוכלו להגיע בשל אירועים אחרים, ונראה שהם מריחים את הכוח שטמון בפורום למען העניים בישראל, אותו הקים לאחרונה שהרבני. בפורום חברים עד עתה כ300 חברי מרכז הליכוד. הפוליטיקאים הבכירים שכן הגיעו למקום, נראו המומים מגודל האהדה והאמונה של קהל הרב. סגן השר לביטחון הפנים, יעקב אדרי: "אני מופתע מהאירוע האדיר הזה. קהל רב מאוד, אשר מוכיח שמדובר ברב מיוחד". ח"כ אהוד יתום:"גדלתי בבית מסורתי, ולכן אירוע כזה מושך אותי באופן אישי. למרות שזמני קצר, שמחתי לכבד את הרב ולברך את כל הקהל הגדול והקדוש הזה". ח"כ מיכאל גורולובסקי:"זו תופעה חדשה. רב צעיר, שבעיני הוא איש מיוחד, דואג לקירוב לבבות במדינה, מושך אליו אנשים מכל קצות האוכלוסייה, דתיים, חילוניים, עולים חדשים. אני לא מכיר רב שיכול להביא כזה מספר של אנשים".