ספורט ליין – אבי לוזון

תאריך: 1.2.06
מאתר: ספורט ליין

אבי לוזון נפגש עם הרב מאמו

 

כפי שפורסם ב'ספורטליין' לפני כחודש, נמשכת ההתארגנות של המקובל מקרית אתא להעברת משחקי הכדורגל בשבת. עשרות כדורגלנים חתמו ואמש הגיע לוזון לישיבתו של הרב והביע תמיכה. היום נעשתה פניה רשמית ללבייב. סקר 'ספורטליין': 57 אחוז בעד משחקים ביום חול

 

נמשכת ההחתמה המאסיבית של שחקני כדורגל בישראל בעד הזזת משחקי הכדורגל משבתות לימי חול.

כזכור, כפי שפורסם ב'ספורטליין' לפני כחודש וכן ב'ידיעות אחרונות', יזם המקובל מקרית אתא, הרב רפאל מאמו, את הרעיון להעביר משחקי כדורגל משבתות ולקיים אותם רק בימי חול.

בתוך ימים בודדים, לאחר שגויס בלם מכבי חיפה, אלון חרזיף לעמוד בראש הפורום יחד עם עוזרו של הרב, משה שהרבני וכן עם הבעלים של אתר 'ספורטליין', בועז גולן, החלו שחקנים רבים בישראל לתמוך ברעיון.

אתמול ב18:00 הגיע אבי לוזון לקרית אתא ונפגש עם הרב מאמו. לוזון הביע את תמיכתו והודה לרב על היוזמה ובמקביל נדהם מכמות החתימות שהושגו על ידי החשקנים.

גם יו"ר בני סכנין, מאז גנאיים, אמר עוד בשבוע שעבר כי למרות שאינו יהודי, הוא לא יתנגד לעזור לציבור רחב שירצה לראות משחקים בימי חול ויתמוך בבקשה להפסיק את נוהג המשחקים בשבת.

היום נעשתה פנייה למיליארד, לב לבייב, באמצעות יועץ התקשורת שלו, טל רבינא. בקרוב צפויה פגישה עימו ומאוחר יותר גם עם ארקדי גאידמק.

הרב המקובל אמר ל'ספורטליין' לפני כשבועיים: "אני שמח כי חשבתי שבעיקר יפנו שחקנים מעדות המזרח, שהמסורת חשובה להם אבל פנו לא מעט שחקנים מעדות אשכנז שמעדיפים שלא לשחק בשבתות וחגים".

סקר 'ספורטליין' שנערך על פני שבועיים קובע כי מרבית האוהדים היו רוצים גם הם להעביר משחקים משבתות לימי חול. 57אחוזים מתוך 37,542 הצבעות קבעו כי מעדיפים משחקים בימי חול.

25 אחוז מעדיפים להשאיר בשבתות. ל12 אחוז לא משנה מה שיוחלט ו6 אחוז מבקשים ש"לא לערב דת בכדורגל".