קול הצפון – הילולת "ערב ישועות גדולות" של הרב הגאון רפאל מאמו

עיתון: קול הצפון
משנת 2004

הילולת "ערב ישועות גדולות" של הרב הגאון רפאל מאמו

ארבעה חברי כנסת, תשעה ראשי ערים, בכירי המשטרה, סגני ראשי ערים וחברי מועצות ערים, השתתפו בהילולה ביום ראשון נערכה הילולת ענק באולמי הרקיע שכותרתו "ערב ישועות גדולות" של הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א שבשנתיים האחרונות חצרו של הרב נהייתה מהגדולות בארץ, המונים מגיעים לרב מכל רחבי הארץ (מקבל מעל 1000 איש בשבוע).

להילולה הגיע קהל ענק של למעלה מעל 4000 איש ועוד מאות אנשים שלא הצליחו להיכנס לאולם ללא ספק הישג חסר תקדים בסדר גודל ארצי, שבע מסכי ענק הוצבו מחוץ לאולם למען האנשים שלא הצליחו להיכנס לאולם כמו כן רחבות החניה נהפכו לבמות צפייה של ההילולה כל פימה ומחוץ לאולם נוצלה בצורה מקסימלית בשביל שכמה שיותר אנשים יוכלו להשתתף עם הרב בהילולה. יש לציין ששבוע לפני ההילולה נמכרו למעלה מ4000 כרטיסים והמכירה נעצרה מחשש לקריסה באולם ומחוצה לו, בערב עצמו היו מעל 100 מתנדבים ששמרו על הסדר ועוד חברת אבטחה וניידות משטרה.

במהלך הערב הרב דיבר על אחדות ישראל ועל אהבת ישראל חילוניים ודתיים ביחד (יש לציין שלמעלה מחצי מהנוכחים היו אנשים שאינם דתיים) שבמצב הקשה של עם ישראל אנו חייבים לדחות כל מחלוקת ולהתאחד ביחד. לאחר מכן הוקרן סרט מרתק ומרגש על פועלו של הרב. הרב ערך ארבעה תיקונים ותפילות לפרנסה. זיווג, ילודה ורפואה ובליווי תקיעות שופר של הרב הקהל הרחב, השתתף עם הרב בתיקונים והצטרף בשירה אדירה עם הרב שהרעידה את האולם ומחוצה לו וכמו כן להקת מתופפים ליוותה את הרב והקהל בשירה. בין אנשי הציבור שהגיעו להילולה: הח"כים דוד לוי, מיכאל גורולובסקי, משה כחלון ודוד אזולאי וראשי הערים יעקב פרץ(קרית אתא) רון פרומר(נהריה) , שמואל סיסו(קרית ים), אריה פרג'ון(טירת הכרמל), מנחם אריאב(נצרת עילית), אלי ברדה(מגדל העמק), ישי מימון(צפת) ושאול כמיסה(חצור). ברוך זלץ, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה. גיורא פישר, יו"ר ועד קרית חיים. יצחק קדוש, סגן ראש מועצת קרית טבעון, אלי דוקורסקי,סגן ראש העיר קרית ביאליק, דור אבן צור, סגן ראש העיר קרית ים, עו"ד אהרון אזולאי, מנכ"ל עיריית קרית אתא, חברי מועצות ערים בקריות: תנ"צ דוד סיסו, מפקד מרחב חיפה ותנ"צ ראובן אריאב, המפקד הארצי של המשמר האזרחי.