שוס הדרך – מקובל על העיר

העיתון: "שוס הדרך"
תאריך: 26.11.09
כותב: שירן טמוזרתי

מקובל על העיר

ביום רביעי האחרון, הגיע בפעם הראשונה לבית- שמש הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א המכונה "הרואה". הרב מאמו שנחשב לגדולי הרבנים המקובלים בדורנו, ולממשיך דרכו של הרב כדורי זצ"ל, תקע בשופר, קיבל ובירך אנשים תושבי ירושלים, בית- שמש והסביבה עד שעות הבוקר המוקדמות. והעיר בית שמש: "צהלה ושמחה".

כזכור, בגיליון 53 פורסם כתבת פרופיל על הרב רפאל מאמו שליט"א המכונה "הרואה" במקומון "שוס הדרך". הנה לפניכם מעט מהדברים שנכתבו- "יותר מאלף מבקרים בשבוע, בהם עבריינים, דתיים, חילונים, ערבים, פוליטיקאים רבים, אנשי עסקים, כדורגלנים ושאר סלבריטאים: תוכנית רדיו משלו, ביקור בתוכנית הטלוויזיה 'פופוליטיקה', ניסים עליהם מספרים המבקרים אצלו, ונראה שהמקובל, הרב רפאל מאמו המכונה 'הרואה' רק בתחילת דרכו. תושבי בית- שמש רבים שביקרו אצל "הרואה", פנו למערכת 'שוס הדרך' כבר מס' פעמים שנבקר אצל הרב. מספרים שהוא יודע ומבין הכל, שהעוצמה שלו מושכת אותם, שהוא עוזר לכל מי שרק מבקש. כידוע, צוות המערכת ערך פגישה וריאיון עם "הרואה". בתום הריאיון פנה הצוות ליד ימינו של הרב, שהולך איתו לכל מקום ומנהל את יומן הפגישות העמוס שלו ואת כל ענייני הישיבה בכלל, עוזרו האישי, מר משה שהרבני שגם אחראי לתת את התשובות לאנשים שעוד לא זכו לשיחה עם "הרואה", וביקש ממנו שיארגן ל"הרואה" הרב רפאל מאמו ביקור בבית- שמש ושמערכת "שוס הדרך" תסייע בכל מה שרק אפשר. משה מסר למערכת "יש לנו קהל גדול מבית- שמש שמגיע אלנו במשך כל ימות השבוע. אנחנו מתכוונים בעזרת ה' להגיע לביקור עם הרב בזמן הקרוב", אמר ועשה.

 מאות אנשים נהרו למשכנו החדש

 ביום רביעי האחרון יום חג היה בבית שמש, לעיר הגיע הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א המכונה "הרואה" שלאחר לחצים רבים ובקשות רבות של מאות אנשים מירושלים והסביבה להגיע לאזור ולקבל אנשים, בחר הרב בעיר בית שמש לקבלת הקהל. מאות אנשים מהעיר מירושלים ומכל הסביבה המתינו לרב בקוצר רוח, במקום שהוכן ושופץ במיוחד לרב ברח' ז'בוטינסקי ושלט גדול ניתלה גבוה ועליו כתוב "משכנו של מורנו ורבנו עטרת ראשנו הגאון המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א". הרב הגיע למקום ושם ביחד עם מאות האנשים התקבל הרב בליווי של להקה ששרה וניגנה לכבודו. הרב תקע בשופר, תקע את המזוזות בכל הכניסות של הבניין, ובירך את האנשים באופן כללי. לאחר מכן ישב הרב בחדרו החדש וקיבל אנשים עד שעות הבוקר, עשרות לא הצליחו להתקבל והרב מאמו החליט שיגיע לבית שמש באופן קבוע לקבל קהל, מי שהיה במקום שמע אנשים יוצאים נדהמים מחדרו של הרב ומתפעלים מיכולותיו ומעוצמתו הרבה.

 "הרואה"- כשמו כן הוא

הרב המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א גדל והתחנך אצל גדול הדור הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל בישיבת פורת יוסף וממנו למד חוכמת התורה וחוכמת הסוד והקבלה, בשנים האחרונות עלה והתפרסם בכל רחבי הארץ והעולם ונחשב היום לממשיך דרכו של הרב יצחק כדורי זצ"ל, הוא מקבל קהל של למעלה מאלף איש בשבוע אנשי העם, פוליטיקאים, מפורסמים, ואנשי עסקים הגדולים ביותר במשק שבאים להתייעץ לפני כל עסקה שהם עושים. אנשים מכנים אותו "הרואה" בגלל יכולותיו לראות דברים נסתרים .

 השמועות על הניסים פורסות כנפיים ואנשים מדברים עליהם בכל מקום בארץ. מספר לירון לוי מאזור ת"א על הנס שלדבריו הרב מאמו עשה לאחיו, "לפני כשנה וחודש ביקר אחי בקניון מודיעין במוצ"ש, עלה במדרגות הנעות עד הקומה האחרונה ולפתע תיק של ילדה קטנה נתקע במדרגות, אחי ניסה לחלץ אותה ותוך כדי נפל מהמדרגות שהגיעו כבר לקומה האחרונה, אמבולנס פינה את אחי לבית החולים במצב קריטי מאוד וללא הכרה, הכניסו אותו לחדר טיפול נמרץ לאחר המתנה מורטת עצבים נכנסנו לרופא וקיבלנו את הבשורה הרעה שמצבו של אחי קריטי ביותר והוא גוסס, הרופא הוסיף ואמר לנו שהסיכוי נמוך מאוד שהוא יחיה. שמענו עוד ממזמן על הרב מאמו וביום ראשון באנו אליו לקבלת קהל בת"א שבאותו זמן חייו של אחי היו בסכנה כל רגע. סיפרנו לרב את מה שקרה הרב שאל מה תאריך הלידה של אחי הרב התרכז לרגע ואמר 'אל תדאגו כל השבוע יגידו לכם שהוא בסכנה גדולה ומצבו קריטי ,הוא יחזיק מעמד וביום ראשון הבא מצבו ישתפר בערב כבר יפתח את עיניו, תבואו עוד שבוע לספר לי שהוא התעורר ומצבו יתייצב'. שיצאתי הייתי מעודד מצד אחד ומצד שני לא הבנתי אך הרב נותן הבטחה כזאת ואם זה לא יקרה. כל השבוע המצב היה קשה וקריטי כבר לא האמנו שאחי ינצל וביום ראשון בבוקר כמו שהרב אמר מצבו התייצב ובערב אחי כבר פתח את עיניו והתעורר, רצתי מהר לקבלת קהל בת"א לספר לרב שאחי התעורר הרב לא היה מופתע ואמר 'אל תדאג אחיך עוד יקום על הרגליים'. עם הזמן המצב השתפר, אחי עבר כמה ניתוחים ולאחר כמה חודשים הבאתי את אחי ואשתו אל הרב אמנם על קביים אבל חי ונושם. המפגש היה מרגש מאוד והרב הבטיח לאחי שלא ידאג כי הוא עוד יילך טוב יותר על הרגליים". וכך קרה מספר האח שנפל שמעון "אחרי שהתאוששתי סיפרו לי מה קרה עם הרב הייתי בהלם התרגשתי עד בכי בפגישה שהייתה לי איתו ומאז הייתי אצל הרב כבר כמה פעמים ומצבי משתפר מיום ליום".

 

נס החנוכה של משה

משה יעקובי מכפר סבא מספר "הייתה לי בעיה במכירת דירה, יש לי דירה שכמה שנים אני מפרסם אותה ולא מצליח למכור אותה כל פעם העסקה עומדת להיסגר וברגע האחרון נופלת. סיפרו לי על הרב המקובל רפאל מאמו הזמנתי תור חיכיתי יותר מחודש להגיע ובינתיים לוחצים אותי מהבנק לכן הייתי חייב למכור את הדירה מהר. שהגעתי לרב התיישבתי והוא ישר אמר לי 'למה אתה כל כך מודאג?' הרגשתי שהוא יודע בשביל מה באתי. סיפרתי לו על הדירה ובאתי בדיוק בנר הראשון של חנוכה. הרב אמר לי 'אל תדאג בכלל בנר השמיני של חנוכה הדירה תימכר'. התרגשתי מאוד מהרב אבל לא האמנתי שכך יהיה הרי אני מנסה כל כך הרבה זמן למכור ללא הצלחה. ובכן בנר השמיני של חנוכה קרא הבלתי יאומן, התקשר מישהו דרך המודעה באינטרנט וביקש לבוא לראות את הדירה. ראה אותה ומייד התלהב ואמר לי בערב אני בא לסגור זיכרון דברים. חיכיתי לערב ולא האמנתי כל כך שיתקשר אבל הוא הגיע וכמו שהרב אמר מכרתי את הדירה בדיוק בנר השמיני של חנוכה. עד היום שאני משחזר אני לא מאמין אך הרב עשה לי את הנס הזה".

כיום כולם מדברים עליו כממשיך דרכו של הרב כדורי זצ"ל, ואין ספק שהרב רפאל מאמו בדרך לזה. כעת תושבי בית שמש ירושלים וסביבותיה יקבלו את הרב מאמו קרוב, קרוב לביתם.