"מהיום שאני זוכרת את עצמי אני כותבת את שמי איילה, עם שני יודים. ככה ההורים שלי בחרו לכתוב את שמי ואני אוהבת אותם ומכבדת את רצונם" ככה מתחיל סיפורה המדהים של איילה מבית שמש "יום אחד ניגש אלי בחור, שראה שאני חותמת את שמי עם שני יודים והסביר לי שזה אסור מאחר וזה צרוף אותיות של שם "השם", ואם אני כותבת את שמי על נייר ואחר כך זורקת את הנייר לפח זה חילול השם. אני מאוד נלחצתי ומאחר ובאותם הימים הייתי עובדת משרד הפנים, החלטתי בהחלטה של רגע לשנות את שמי, להוריד י' אחת משמי, ומיד הוצאתי לעצמי תעודת זהות חדשה עם שם חדש – אילה. לא טרחתי לספר לאיש מאחר וזה לא שינה את הצליל הפונטי של שמי, ולא מצאתי סיבה לעשות מזה עניין, רק אני המחשב והגולם שעמד מולי, אבל מסתבר שגם הקדוש ברוך הוא רואה ויודע הכל".
"לאחר תקופה קצרה התחילו לקרות לי דברים מאוד לא נעימים, ואפילו הגעתי למצב של על סף מוות. יום אחד נפלתי וריסקתי את הרגל שלי והייתי ארבע חודשים עם הרגל למעלה, לא יכולתי לזוז מהמיטה. לאחר מכן החלו לי בעיות בכיס המרה ונאלצתי לעבור ניתוח, לאחר מכן עוד בעיות בדם והייתי אמורה לעבור ניתוח לכריתת רחם. לקראת הניתוח באה אחותו של בעלי, גיסתי, הציעה לנו לבוא לרב רפאל מאמו לקבל ברכה. האמת שאני לא טיפוס של רבנים, אחרי שניכוותי ממתחזה במהלך חיי. מאחר ובעלי יודע את דעתי, הוא החליט ללכת לבדו מבלי לספר לי, הוא רק אמר לי שהוא יחזור מאוחר בלילה".

"בעלי ניכנס לרב מאמו, סיפר לו את הסיפור, וביקש ממנו ברכה לניתוח. הרב ביקש מבעלי את השם שלי ותאריך הלידה ופתאום הוא שואל את בעלי "למה היא שינתה את שמה?" בעלי שלא ידע מכלום אמר לו שזה השם שלי מיום היוולדי, אבל כבוד הרב התעקש ואמר לבעלי שאני עשיתי משהו עם השם שלי.
בעלי שמכבד רבנים, ביטחונו התערער, ובאמצע הלילה הוא התקשר אלי לברר. בהתחלה לא זכרתי את השינוי הקטן שעשיתי, אבל פתאום נזכרתי וסיפרתי לו את הסיפור ושלפני כמה זמן הורדתי י' מהשם שלי".
"בעלי ממש סגר לי את הטלפון בפנים, מבלי לספר לי על מה ולמה כל השאלות האלה באמצע הלילה. הוא חזר בהתרגשות על הרב, ועדכן אותו לגבי השינוי בשמי. הרב אמר לבעלי לחבר את סכום האותיות של שמי המלא ולחלק ל שניים, יוצא 28 שזה כוח. ואז הרבי אמר משהו שהדהים את בעלי "מאחר והיא הורידה לעצמה י' היא הורידה לעצמה כוח, ולכן באו עליה כל צרותיה. היא חייבת להחזיר לעצמה מיד את ה י', והכל יחזור על מקומו בשלום".
"אני לא יודעת מאיפה הרב ידע על זה השינוי הזה, זה לא שהסתרתי את זה, אבל זה שינוי כל כך קטן, וממש לא נתתי לו משמעות כל שהיא אז לא סיפרתי לאף אחד. מייד אחרי הניתוח שעשיתי חזרתי למשרד הפנים, החזרתי את ה י' לשם שלי, ומאז עברו שלוש שנים שאני בריאה, ולא לקחתי אפילו אקמול, כיום אני הכי בריאה בעולם. אחרי שנתיים איומות שעברו עליי והייתי ממש קרובה להחזיר את נשמתי לבורא עולם".
"הרב מאמו הושיע אותי ועזר לי המון מאז. בעקבות המקרה שלי אני סגרתי את החנות שלי בשביל שהרב מאמו יוכל להגיע לבית שמש, ושיהיה לו מקום לקבל קהל ולהושיע ולעזור לאנשים טובים נוספים. אם נאמר בתורה "לך אחרהו ועשה לך רב", אז אני מצאתי את הרב שלי ואני הולכת עם הרב רפאל מאמו.