"ב 1997 , התחילו אצלי תופעות לוואי מוזרות" מספר גבריאל מנצרת עלית "והתגלה שיש לי גידול בראש. עברתי ניתוח ובבדיקות תקופתיות חוזרות, התגלה ב 2003 שהגידול חזר, וכאן מתחיל הסיפור שלי".
"בשביל לא להדאיג את ההורים, לא רצתי לספר להם. החלטתי שרק לאחר שיקבעו לי תאריך לניתוח אני אספר לאמא שלי. אבל אמא שלי היא לא תמימה והיא הרגישה שאני יוצא ליותר מידי בדיקות והחליטה ללכת לרב רפאל מאמו לקבל ברכות".
" גם לפני הניתוח הראשון הציעו לי ללכת לרב" מספר גבריאל "אבל אני חילוני סקפטי שלא מאמין בדברים כאלה, ולא רציתי לשמוע. אז לקרת הניתוח השני אמא שלי, שמכירה אותי, החליטה ללכת בלי להגיד לי, אבל אני גיליתי את הנושא וזרמתי בשקט. חשבתי לעצמי "בסדר שתלך, נראה מה כל גדולי התורה האלה יש להם להגיד, והאם הם באמת רואים את הנסתר". מאחר ולמעשה עוד לא גיליתי לאף אחד את דבר הניתוח וזה היה רק ביני לבין ההוא שבשמים, אז חשבתי שאם הוא קולע ומדבר על זה, אז כנראה שיש דברים בגו, ויש משהו בדברי הרבנים."
"למעשה נוצרה סיטואציה מאוד מוזרה, שאמא שלי "כאילו" לא יודעת שיש לי ניתוח, ואני "כאילו" לא יודע שהיא הולכת לרב לקבל ברכה בשביל הניתוח שלי."
"למחרת בבוקר" ממשיך ומספר גבריאל בהתרגשות "שיחקתי אותה שאני לא יודע כלום. תוך כדי ארוחת בוקר, היא שואלת אותי "הכל בסדר עם הבדיקות ראש?", הלב שלי התחיל לדפוק אבל אמרתי לה "כן, בטח, למה את שואלת?", "אני אהיה כנה איתך" היא אמרה לי "היינו אתמול אצל הרב רפאל מאמו, ולפני שנכנסו רשמנו את השמות של כל המשפחה, אבל איך שנכנסנו הוא הסתכל על הנייר והתעכב רק על השם שלך" היא מספרת לי "והוא אמר עליך "הוא הנשמה של הבית שלכם, וסביבו כל החיים שלכם, יש לו משהו בראש והוא לא מספר לכם, אבל אל תדאגו, ביום שישי תדליקי נר של שבת והכל יהיה בסדר"."
"אני שמעתי את זה ונתקע לי האוכל בגרון, ממש לא האמנתי, ממש ממש לא האמנתי. איך הרב ידע את זה? זה היה משהו רק ביני לבין אלוהים. הבנתי שכנראה יש משהו מיוחד ברב מאמו, יש בו משהו שהוא יכול לראות מעבר, והרגשתי שאני חייב להגיע אליו, לראות על מה ומי מדובר. האמת שהייתי מאוד סקפטי, אבל אמרתי שמקסימום אני אקבל ברכה.
לפני הניתוח הגעתי לרב, ואיך שנכנסתי וראיתי את ההילה סביב הפנים שלו הבנתי שיש כאן משהו מיוחד. מאחר ואני עיברתתי את השם משפחה שלי, אז חשבתי שהוא לא ידע לקשר אותי לאמא שלי ולמה שהוא אמר לה. אבל הוא הסתכל עלי ואמר לי "שב" ואז הוא הרגיע אותי "אתה תכנס בשלום, ואתה תצא בשלום, אל תפחד, יד האלוהים תהיה איתך" הוא שם לי יד על הראש ובירך אותי, ואז הוא אמר לי שוב, "שב".
"והוא פשוט קרא אותי כמו ספר פתוח, את הילדות שלי, החברים שלי, חוויות הנעורים שלי, עם מי אני מסתובב וממי אני צריך להיזהר, ממש כאילו גדלנו ביחד. זה היה רבע שעה שהשאירה אותי בהלם, ממש לא ידעתי מה שעובר עלי ואיפה אני נמצא."
"הניתוח כמובן עבר בהצלחה כמו שהוא אמר , כל המצב של חדר ניתוח הפחיד אותי מאוד אבל בזמן ההרדמה נזכרתי במילים של הרב ונרדמתי רגוע שהתעוררתי ישר הרגשתי הרגשה פנימית חזקה שהכל עבר בשלום נאנח גבריאל לרווחה, כאילו הרגע הוא עבר את כל החוויה מחדש "ומאז אני מקפיד לבקר את הרב כל כמה חודשים להתייעץ ולקבל ברכה. והוא פשוט יודע עלי הכל, בלי שאני אספר לו כלום. כל פעם זה משאיר אותי עם חיוך על הפנים.