"כמעט שנתיים חלפו, אך אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול" נזכר שימי בקר, פעיל של הגאון המקובל הרב רפאל מאמו, "כהרגלי לפני כל נסיעה לקברי צדיקים עם הרב, פיזרתי פלאיירים בתיבות דואר ברחבי העיר", ממשיך בקר "כל התיבות בבניין היו ריקות, רק תיבה אחת הייתה מלאה. ניסיתי עד כלות הכח להכניס את הפלאייר לתוך התיבה, אך לא הצלחתי. לבסוף התייאשתי והשארתי את הפלאייר בולט מהתיבה"…
"ביום הנסיעה, ראיתי בחורה צעירה עולה על האוטובוס שיצא מהרצליה". כעבור חודש הבחורה הגיעה שוב. במהלך הנסיעה החלפנו כמה משפטים ואיכשהו "זרמנו" לתוך שיחה כנה ופתוחה".
מסתבר שמאיה (שם בדוי), עברה מספר חודשים לפני שהפלאייר חייך אליה מתוך תיבת הדואר, הפלה טבעית ולאחר מס' בדיקות שערכה, גילו הרופאים בדמה גן תורשתי שגורם לתופעה המצערת.
"הייתי שבורה. אנחנו זוג צעיר וזה היה ההריון הראשון שלי. אני ממש לא רוצה להזכר בתקופה ההיא", מספרת מאיה בגילוי לב. "כשבעלי חזר הביתה מהעבודה, הוא הביא לי את הפלאייר. כשראיתי שהרב מאמו שליט"א, יערוף בנוסף לתיקונים לרפואה ופרנסה גם תיקון לזיווג ופריון, אמרתי לעצמי שאני "הולכת על זה", ממשיכה מאיה.
"אמרתי לה שזה היה צעד, אולי הכי משמעותי בחייה" אומר בקר. "ביקשתי ממנה לגשת לרבנו שליט"א לאחד מימי קבלת הקהל שלו בת"א". "צדקת" זורקת מאיה בחיוך מפה לאוזן לעברו של בקר.
"כבר בתיקונים בקברי צדיקים ראיתי ברב מאמו שליט"א מן אבא שכזה וכמובן שקבעתי אליו תור". "לאחר כמה דקות של שיחה, הרב ביקש ממני לחזור אליו בשבוע ה-16 להריוני" ובירך אותי לבשורות טובות" "כעבור זמן קצר באמת נכנסת להריון. לא יכולתי לישון בלילות מהפחד שמא הרופאים יודיעו לי בשורה רעה. אני זוכרת שימים שלמים היית מדליקה את "נר הישועות" של הרב מאמו ומתפללת בדמעות בלי הפסקה".
כעבור זמן מה אזרה מאיה אומץ וניגשה לבדיקות. ימי ההמתנה לתשובות, עברו עליה לדבריה "כמו נצח". לבסוף הטלפון צילצל והקול בצד השני של הקו, זה ממעבדה בבי"ח, הו לה שהכל תקין. מאיה לא ידעה מה לעשות מרב אושר.
"כמו שהרב, שהשם ישמור אותו, אמר לי, הגעתי אליו בשבוע ה-16 להריוני. הוא עשה לי תיקון ללידה מוצלחת ואמר לי להסיר את הפחדים מלבי ולבוא אליו עם התינוקת, כדי לברך אותה. ההריון לא היה הכי פשוט, אך דמותו של הרב מאמו שליט"א תמיד הייתה למול עיניי. היום אני אמא גאה לתינוקת מדהימה, תודה לאל.
אין לי מילים לתאר את התודה שאני חשה כלפי שליחו של אלוקים עלי האדמות, הרב מאמו שליט"א! יהי רצון שהשם ישמור על הצדיק הזה, כדי שישמור עלינו".