אני הגעתי לראשונה לרב רפאל מאמו באוקטובר 2007" מספר עמי בוזגלו מבית שמש "אחותי הקטנה המליצה לי לגשת אליו לקבל ברכה לפרנסה. באתי אל הרב ביקשתי מהרב פרכה וסיפרתי לו על העסק שלי ועל הבעיה שלי שכל מה שאני מרוויח נעלם.
הוא אמר ישר ולעניין "אתה עכשיו מודיע לכל הלקוחות שאתה סוגר את העסק". אמרתי לו "למה, יש הרבה אנשים שעוזרים לי", הוא אמר לי "לא, אף אחד לא עושה כלום, אנשים לא יעזרו לך ויש לך חודש ימים לסגור לפני שהכל יקרוס."
"כשיצאתי מהרב אמרתי לאחותי אני לא מתכוון להקשיב לרב. בחיים לא הלכתי לרב, ואני לא אקשיב לו. השקעתי מאות אלפי שקלים בעסק, קופות גמל, מאיפה אני אחזיר הכל עכשיו? אני לא מתכוון לשמוע לו.
הגיע, אמצע נובמבר, וכמו שהרב אמר, הכל התמוטט וקרס, ואף אחד לא חשב ולא רצה לעזור, כולם רצו רק את הדברים שלהם, ואף אחד לא חשב עלי, ואני אכלתי אותה".
"כיום העסק קרס, אני בחובות, ולאט לאט מתחילים לצאת ולראות את האור בקצה המנהרה. ניגשתי שוב לרב אחרי תקופה והוא אמר לי לעזוב ולסגור את העסק, לעבוד כשכיר ושלאט לאט הכל יסתדר לנו, והפעם זה מה שאני עושה ואנחנו מתחילים להתאושש".
"מוסר ההשכל שלי, הוא שאם כבר באת להתייעץ עם הרב מאמו, אז תקבל את מה שיש לו לומר ותקשיב לדבריו. אם כבר השקעת זמן להיפגש עם אדם כזה חשוב, אל תבטל את דבריו, וקח את מה שהוא אומר לך ב שתי ידיים, כי מה שהוא אומר יש לזה סיבה. היום אני מקשיב לכל מה שהוא אומר לי ואני מתייעץ איתו על כל דבר, ואפילו פתחתי לו משרדים בבית שמש, שיוכל לבא לכאן ולעזור לאנשים".

ברוך השם זכיתי שהרב מקבל קהל אצלי במשרדים ,אני מסתובב בבית שמש ובירושלים
וכל יום פונים אלי עשרות אנשים שהיו אצל הרב ,מודים לי ומברכים אותי ומספרים לי סיפורי נסים
ונפלאות שקרו להם , ואני אומר לעצמי בשמחה גדולה ובאושר גדול אשריי שזכיתי להיות עם רב כזה.