תמורה – הרב מאמו הגיע לעיר

העיתון: תמורה

תאריך: 26.11.09

הרב מאמו הגיע לעיר

 ביום רביעי האחרון נדמה היה שיום חג בעיר בית שמש מאות תושבי העיר ותושבים מירושלים ומכל הסביבה באו לקבל לצפות ולקבל ברכות מהרב רפאל מאמו המכונה "הרואה" שנחשב כיום מגדולי הרבנים המקובלים בדור וממשיך דרכו של הרב כדורי. הרב הגיע תקע בעוצמה בשופר, התקין מזוזות במקום וקיבל אנשים עד שעות הבוקר.

 ביום רביעי נצבעה העיר בית שמש בצבעים של ציפייה כולם חיכו לאחד מגדולי המקובלים בדור הרב רפאל מאמו שהבטיח שיבוא לקבל קהל באופן קבוע בבית שמש, מאות אנשים מהעיר ומירושלים הגיעו לר"ח ז'בוטינסקי בעיר ,להקה עם זמר ניגנה וכיבוד הוגש בשפע, הרב הגיע התקין מזוזות במבנה תקע בשופר וקיבל אנשים עד שעות הבוקר. ההתרגשות במקום הייתה רבה ואנשים שהתקבלו אצל הרב נשארו המומים מהעוצמה וראייתו המדהימה. השמועה על בואו באופן קבוע של הרב מאמו לעיר עשתה לה כנפיים ולישיבת של הרב הגיעו מאות פניות מכל האזור ומירושלים לקבל את ברכתו, הרב מאמו הבטיח שיעשה כל מאמץ להגיע פעם בשבוע באופן קבוע. יש לציין שכל חודש הרב מאמו עושה תפילות ותיקונים בקברי צדיקים בהשתתפות מאות אנשים.

המקובל הרב רפאל מאמו שליט"א גדל בילדותו בישיבת "כסא רחמים" ועוד בילדותו נחשב לגאון עצום בתורה. בגיל 15 חיבר כבר את סיפרו הראשון לאחר מכן גדל והתחנך אצל גדול הדור הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל בישיבת פורת יוסף וממנו למד חוכמת התורה וחוכמת הסוד והקבלה. בשנים האחרונות עלה והתפרסם בכל רחבי הארץ והעולם ונחשב היום לממשיך דרכו של הרב יצחק כדורי זצ"ל, הוא מקבל קהל של למעלה מאלף איש בשבוע, בצפון בישיבתו בקרית אתא, בתל אביב, באשדוד, וכעת בבית שמש. מגיעים אליו המוני אנשי העם, פוליטיקאים, מפורסמים, ואנשי עסקים הגדולים ביותר במשק, להתייעץ לפני עסקאות. אנשים מכנים אותו "הרואה" בגלל יכולותיו לראות דברים נסתרים. שמו כיום נקשר לרב כדורי כממשיך דרכו של זקן המקובלים.

השמועות על הניסים שעשה הרב רבות, לדוגמא: ויקטור, עובד בחברת חשמל בחיפה אמר: "אני במשך שנים מגיע לרב וחבר סיפר לי שיש לו בעיות קשות בגב, שיבוא לרב למרות שאינו מאמין לרבנים, נכנסנו לרב והרב אמר לו "תעמוד רגע בבקשה תסתובב, יש לך בעיה בחוליה אל 4 אל 5" הסביר לו מה לעשות ואמר לו שתוך חצי שני זה יעבור." אני חייב לציין שחברי אמנם התרשם מהידע ומהחביבות של הרב אליו אבל היה מאוד ספקני, הוא הלך לעשות בדיקות כולל סיטי ומה שהרב אמר לו היו הממצאים וחברי היה בהלם. "היום אני ומשפחתי מאמינים ברב מאמו הפכנו "חיילים" של הרב ועומדים לרשותו, עוזרים לו בחלוקת מזון לנזקקים ובמה שנדרש".

סיפורים ודוגמאות למכביר יש על הרב מאמו בכל מקום בארץ ובעולם, ואין ספק שלא ירחק היום שהוא ירש את הרב כדורי. ולתושבי בית שמש ירושלים והסביבה הגיעה סוף סוף הבשורה המקובל הרב רפאל מאמו נמצא קרוב אליכם.